28 September 2020
Text Size: A A A

Staff with Responsibilities
2019-20

School Area Members of Staff
Headteacher/Deputy Safeguarding Lead
Mrs Candi Roberts
Deputy Headteacher - Mrs Sarah Seddon
Assistant Headteacher - Designated Safeguarding Lead
Miss Jenny James
SENCo/Deputy Safeguarding Lead
Mrs Clare Smith
Year 6
Mr Jon Greaves - Whitebeam class
Mr Oliver Hume - Hawthorn class
Year 5
Miss Jenny James/Mrs Sarah Seddon - Linden class
Mr Andrew Miles - Elder class
Year 4
Mr Chris Hogwood (Y4-6 Pastoral Leader) - Juniper class
Miss Hannah Newby- Acer class
Year 3
Mr Domonic Coulson/Mrs Elaine Brooks(Y2&3 Pastoral Leader) - Hazel class
Mr Joe Gerrard - Cedar class
Year 2
Mrs Julie Levett - Rowan class
Mr Jack Care - Maple class
Year 1
Mrs Emily Barden - Elm class
Miss Laura Edmonds - Ash class
Reception
Mrs Orla Bird/Mrs Clare Smith - Saplings class
Mrs Mel Gammage/Mrs Judith Cramer Todd - Acorns class
Cover Supervisors Mrs Dee Hyder
Mrs Amy Webb
Teaching Partners/Teaching Support Assistants


Mrs Tracy Brookbank (Year 6)
Mrs Claudine Cerrini (Year 6 and SEN admin)
Miss Kimberley Cruttenden (Year 2 and 1)
Mrs Stephanie Ferraby (Year 1)
Mrs Rachel Fenlon (Year 4 and 6)
Mrs Debbie Gallon (Year R)
Mr Luke Grant (Year 1 and 4)
Mrs Annabel Greig (Year 5)
Mrs Anna Lee (Year 1 and 5)
Mrs Marketa Maclean (Year 1)
Mrs Miranda Muir (Year 6)
Mrs Lisa Ogunkoya-Howland (Year R)
Ms Rebecca Owens (Year R)
Mrs Louise Paine (Year 1 and 2)
Mrs Liz Pelham (Year 2)
Mrs Alison Pierce (Year 3)
Mrs Lorraine Stapleton (Year 2)
Mrs Sheila Trochimiuk (Year 1)
Mrs Sally Vincent (Year 5)
Mrs Tara Vincent (Year 4)
Mrs Sue Wheeler (Year 1 and 4)
Mrs Imogen Williams (Year 3)
Mrs Karen Woodruff (Year R)
Miss Marta Zielinska (Year 3 and 4)

School Business Manager
Office Manager/Admissions Officer
Administrative Assistant
Finance Assistant
SEN Administrative Assistant
Site Caretaker
Mrs Julie Cook
Mrs Jodi Stevens
Mrs Steph Kirk
Mrs Diana Greenwood
Mrs Claudine Cerrini
Senor Lalo Fernandez Cortes
Midday Supervisors Mrs Rajinder Buhal
Mrs Julia Francis
Mrs Victoria Frost
Mrs Helene Ib
Mrs Anna Lee
Mrs Marketa Maclean
Mrs Claire Mannion
Mrs Lynda Saunders
Mrs Amy Webb
Miss Karen Woodruff
Miss Marta Zielinska

Detailed Staff Responsibilities 2019-2020

Please click for Subject Leaders.

Signup Success

Thank you for registering for our newsletter.

Email not correct

Please provide valid email address

An Error Occured